środa, 19 października 2016

NONI - Morwa Indyjska - wykorzystanie w kosmetyce


O Noni uszłyszałam niedawno testując produkt, który go zawiera. postanowiłam o Morwie Indyjskiej napisać więcej :) czytaj dalej...
seeds.ir


Noni to druga nazwa Morwy Indyjskiej Morinda Citrifolia  jest to roślina tropikalna, krzew/drzewo pochodzące z Azji i Australii, na Polinezji jest znana jako tradycyjna roślina lecznicza. Obecnie roślina ta występuje na wielu obszarach, Chiny, Japonia, Tajwan, Półwysep Indyjski, Indochiny, Malzeja, Afryka, Ameryka północna(południowa część), Ameryka środkowa oraz Południowa(północna jej część) oraz na wyspach Oceany Spokojnego.

Noni głownie jest zne jako przyprawa i środek leczniczy, niegdyś stosowany był tradycyjnej medycynie chińskiej, dziś wykorzystywany w ten sposób na Polinezji. Jednak żaden produkt zawierający Noni, który jest dopuszczony na terenie UE oraz w Stanach, nie jest zarejestowany jako lek. 
polki.pl


Przeważnie z tej rośliny wykorzystuje się liście oraz owoce, gdyż zawierają w sobie kwas linolowy, witaminę C, niacynę(B3), żelazo i potas. Liście były głównym surowcem, zawierają większe stężenie mikroelementów. Owoce są nadal badane pod kątem przytatności terapeutycznej. Dotychczasowe badania wykazały, że mają działanie immunomodulacyjne(wzmacniające odporność oraz czynności samonaprawcze organizmu) oraz przeciwnowotworowe. Odpowiada za to Polisacharyd Noni-PPT, skopoletyna(działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne) oraz kwasy DAA i AA(przeciwzapalne, przeciwnowotworowe).
 Kiedyś wykorzystywano również korzenie, jedank z czasem odkryto, ze zawierają w sobie lucydynę i rubiadynę(mutagenne substancje, mogące być rakotwórcze).

Wskazaniami do stosowania wewnętrznego są deprasja, stany lękowe, wysokie ciśnienie, cukrzyca,  bóle menstruacyjne, bóle brzucha, impotencja i wielu innych przypadłościach, jednak dziś nie o tym.


Najbardziej popularnym produktem z tej Morwy jest olej z nasion Noni oraz sok z jego owoców, oba produkty wykorzystywane są w kosmetykach.


OLEJ Z NASION NONI

Olej z nasion Noni przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Wykorzystywany jest w kosmetyce -  wzbogaca i podnosi jakość innych olejków eterycznych. By uzyskać ok. 30 ml olejku potrzebe jest 50 tys. nasion morwy. 


DZIAŁANIE
Wspomaga łagodzenie podrażnień oraz zabobiega wysuszeniu skóry, działa przeciwstażeniowo i uelastyczniająco.

WSKAZANIA

Stosować zewnętrznie na skórę, dla  każdego rodzaju cery, wskazane stosowanie po depilacji. 

SOK  Z OWOCÓW NONI

Sok z owoców jest często stosowany wewnętrznie, jednak jest również stosowany zewnętrznie w produktach do pielęgnacji.
DZIAŁANIE

Przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, antyoksydacyjne, przeciwzapalne. Sok zawiera egzogenne aminokwasy, witaminy i składniki mineralne.

WSKAZANIA

W kosmetykach - wzbogacenie kosmetyku o właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne oraz uelastyczniające.

PRZEGLĄD KOSEMTYKÓW

Dr Duda

TianDe


Noni Care


Niestety,  na naszym rynku nie mamy wiele kosmetyków z zastoswoniem Noni, o wiele więcej możemy znaleźć soków do spożywania doustnego, ale ten tamat pojawi się w kategorii ZDROWIE za jakiś czas. Obecnie testuję produkt do dłoni z sokiem z NONI i jestem zadowolona :) Skora faktycznie jest bardziej nawilżona i elastyczna.
Spodobał Ci się lub przydał mój post? Zostaw po sobie komentarz :)
Zapraszam do polubienia mojej strony na facebooku oraz do obserwacji na instagramie oraz w G+. Bądź na bieżąco! :)


5 komentarzy

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nigdy nie słyszałam o takiej roslinie ale ciekawy post ;)) http://malamalenka.blogspot.com zapraszam do siebie

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdrowotnie piłam kiedyś sok z noni. Nie powiem, pomagał, ale na początku musiałam się zmuszać. Ciekawe, czy i w kosmetyce jest taki skuteczny.

    OdpowiedzUsuń

© Beauty Cosmetics Health Care
Maira Gall